Otóż, z samego rana autobusem na Palenicę, potem przez Roztoka na Pięć Stawów, ze stawów na Kozi Wierch, z Koziego na Morskie Oko i Czarny Staw, powrót czerwonym szkakiem tym z Morskiego Oka na autobus. Pytam bo nie wiem ile taka trasa może zejść i o której ostatnie autobusy do Zakopca wracają.
Wysany: 2012-08-12, 21:59 Re: Proszę o ocenę szlaku
narkol123 napisa/a:
Otóż, z samego rana autobusem na Palenicę, potem przez Roztoka na Pięć Stawów, ze stawów na Kozi Wierch, z Koziego na Morskie Oko i Czarny Staw, powrót czerwonym szkakiem tym z Morskiego Oka na autobus. Pytam bo nie wiem ile taka trasa może zejść i o której ostatnie autobusy do Zakopca wracają.
Ze schroniska Pięciu Stawów, na Kozi przez Szeroki Żleb (szlak czarny), potem zejście tą samą trasą w kierunku schroniska Pięciu Stawów, potem tym niebieskim szklakiem na Morskie Oko
zakładając że wystartujesz o 8.00 z Palenicy to około 19.00 powinieneś się tam znaleźć z powrotem. Jak dla mnie trasa mega wypasiona. Jeśli masz tyle sił to tylko pozazdrościć. Mnie to by tyle zajęło ale ja jestem "ślimak". Niech się inni wypowiedzą. Osobiście wolę żółty szlak z Piątki nad MO od niebieskiego przez Świstówkę ale oczywiście oba warto poznać.
Wg tego rozkładu: http://www.zakopane.rozkladyjazdy.pl/busy/ w sezonie jeszcze o 20:55 odjeżdża jakiś bus z Dworca do Palenicy Białczańskiej, więc do godz. 21 chyba nie powinno być problemów z powrotem busem z Palenicy...
Suma podejść ponad 1500 m, czyli nie tak mało, ale trasa nie wydaje się jakaś bardzo czasochłonna, akurat na 1-dniową wyprawę. Polecam zacząć wcześnie rano, aby mieć zapas czasu (godz. 8 rano lub wcześniej to dobry pomysł)...
w sezonie jeszcze o 20:55 odjeżdża jakiś bus z Dworca do Palenicy Białczańskiej, więc do godz. 21 chyba nie powinno być problemów z powrotem busem z Palenicy...
jak bylam ostatnio, to kierowcy mowili, ze ostatni z Palenicy jest o 21.30
Ze schroniska Pięciu Stawów, na Kozi przez Szeroki Żleb (szlak czarny), potem zejście tą samą trasą w kierunku schroniska Pięciu Stawów, potem tym niebieskim szklakiem na Morskie Oko
moim zdaniem bez sensu
(to akurat mało ciekawy i mozolny w podejściu szlak na Kozi)
raniutko zamiast siedzieć prawie godzine w autobusie wystartuj
z Kuźnic przez Halę Gąsienicową potem żlebem Kulczyńskiego na Kozi
i w dół czarnym szlakiem do Doliny Pięciu Stawów
Zgadzam się,odległość jest w tym wypadku jak dla mnie kosmicznie daleka i ciężko będzie wyrobić się w przeciągu jednego dnia,uwzględniając już nocleg w schronisku. lepiej podzielić to na dwa dni.
Nie moesz pisa nowych tematw Nie moesz odpowiada w tematach Nie moesz zmienia swoich postw Nie moesz usuwa swoich postw Nie moesz gosowa w ankietach Nie moesz zacza plikw na tym forum Moesz ciga zaczniki na tym forum