Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: chlopkiem, mieguszowiecka, pod, przelecz

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem
Autor Wiadomo
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-10-03, 23:47   Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

Tak sobie czytam ogólnie o szlakach nieco trudniejszych i o dziwo nie wiem dlaczego ale są osoby, które przeszły Orlą Perć bez problemu, a na Chłopka się wahają, żeby wejść. Wynika z tego, że u niektórych jak widać ten szlak budzi większy respekt, niż niby najtrudniejsza Orla Perć. Czy rzeczywiście tak jest ? Bo strasznie mnie kręci, żeby tam wejść, ale zupełnie nie wiem czego się spodziewać po tym szlaku. Po za tym mało kto o tym szlaku mówi w ogóle, czyżby był tak straszny, czy po prostu mało popularny ? Czy ktoś z Was tam był i może coś powiedzieć na temat trudności tego szlaku ? Wiem tyle, że nie ma tam łańcuchów podobno, tylko same klamry jak już coś, ale to akurat wcale nie musi być utrudnieniem, bo łańcuchy czasami tylko przeszkadzają, a skoro ich tam nie ma to chyba nie są po prostu potrzebne ? I jeszcze jedno pytanie, czy ten szlak jest trudniejszy pod względem technicznym, czy po prostu bardziej o ekspozycję chodzi niż trudności techniczne ?
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 55
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4832 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-10-04, 12:12   

podobno to najtrudniejszy szlak w polsce. orla na drugim miejscu. klamry na macanego a widok jak na fotce. po gzymsiku około 20-30 cm.

opis tutaj http://www.tatry.info.pl/...d_chlopkiem.php
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-10-04, 12:14   

borsuk6x9 napisa/a:
podobno to najtrudniejszy szlak w polsce.


Tego mogłeś mi nie pisać, bo poczułem się zobowiązany :mrgreen: żeby tam wejść jak najszybciej :-> a widok niesamowity ten na Twoim zdjęciu... podobno stamtąd też świetnie widać Rysy i plus taki, że nie ma tam tłumów, tak jakby inny świat w przeciwieństwie do Rysów a tak nie daleko...
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 55
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4832 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-10-04, 15:29   

no ja osobiście nie byłem tylko opisy czytałem. jeszcze się nie czuję tym bardziej że mam ekipę pod opieką i nie mogę szaleć. sam bym pewnie dał radę ale ....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-10-04, 16:47   

No właśnie ktoś przed chwilą zdał relację z tego szlaku tu na forum :) i nie stwierdził tam za wielkich trudności :)
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 55
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4832 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-10-04, 20:03   

bo dla jednego nie ma problemu a drugi nie da rady. :mrgreen: grunt żeby znać swoje mozliwości. szpiglasową przełęcz dwa razy przeszła moja córka (pierwszy raz jak miała 7 lat) i dała radę a laska z płaczem schodziła a właściwie zjeżdżała na tyłku i chłopakowi mówiła że mu tego nie daruje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
PIWO
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-10-05, 15:21   

Trudności techniczne są jedynie przy wejściu na Kazalnice . Są tam o ile dobrze pamiętam 3 czy 4 żelastwa skała gładka mało stopni do podparcia jednak przy dobrej pogodzie nie powinno być żadnego problemu . Dalsza część od Kazalnicy na przełęcz bez trudności ,ale jest trochę ekspozycji .

POLECAM ŚWIETNY SZLAK !
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-10-05, 15:26   

PIWO napisa/a:
Dalsza część od Kazalnicy na przełęcz bez trudności ,ale jest trochę ekspozycji .


To jest chyba właśnie jeden z powodów dla którego chce się iść na takie szlaki, jedni się ekspozycji boją, a dla innych to jest niesamowita przyjemność które potęguje emocje i widoki :mrgreen:
 
 
PIWO
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-10-05, 15:35   

Droga z Kazalnicy na przełęcz



 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-10-05, 15:42   

Szczególnie to drugie zdjęcie robi wrażenie, aż chce się tamtędy iść :-)
 
 
Bartek. 


Wiek: 31
Doczy: 23 Wrz 2011
czyli 4593 dni temu

Posty: 26
Tematy: 0
Skd: Koszalin
Wysany: 2011-10-06, 17:12   

Swietne jest te drugie zdjecie :d widok z niego na szlak robi wrazenie ;d
VS84 napisa/a:
aż chce się tamtędy iść :-)

Dokladnie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PIWO
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-10-06, 17:24   

Cytat:
podobno to najtrudniejszy szlak w polsce. orla na drugim miejscu

Nie jest tak źle . Po pierwsze Orla perć jest dużo dłuższa prawie całą trasa jest trudna technicznie do tego towarzyszy nam spora ekspozycja przez większą część szlaku . Mięguszowiecka Przełęcz ma może 3 miejsca które mogą sprawić problemy.

Nawet nie stawiał bym przełęczy na drugim miejscu bo większe trudności sprawił mi czarny szlak żlebem Kulczyńskiego pierwsza część drogi ( może dlatego że Kulczyńskim szedłem w deszczu było cholernie ślisko i zimno a chwytów bardzo mało )

Szlak na Przełęcz jest piękny jednak według mnie widok jest gorszy od tego z Rysów
 
 
amroz 


Doczy: 09 Sie 2011
czyli 4638 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wałbrzych
Wysany: 2011-12-25, 21:35   

hmm, dobrze byłoby to zaliczyć w przyszłym roku :-) Zawsze jak się wybieram w tamtym kierunku to nie mogę trafić na dobrą pogodę :-(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gurszul 



Wiek: 62
Doczya: 27 Lis 2011
czyli 4528 dni temu

Posty: 59
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-01-16, 20:23   

amroz napisa/a:
hmm, dobrze byłoby to zaliczyć w przyszłym roku :-) Zawsze jak się wybieram w tamtym kierunku to nie mogę trafić na dobrą pogodę :-(


okres "zaliczania" wprawdzie mam już za sobą i dobrze ;)
szlak jest bardzo piękny, co do trudności to musiałabym wiedzieć co dla Was jest trudne. na pewno lepiej wybrać się przy ładnej pogodzie ;)
powiem tylko, że mam czasem problem z lękiem wysokości ;(
a tu są moje fotki z tego szlaku przy pięknej pogodzie:
http://picasaweb.google.c...feat=directlink

a tu z tańczącymi chmurami :
https://picasaweb.google.com/104533461854496332923/20110716PrzeEczPodChOpkiem#
pozdrawiam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-01-19, 07:54   

No proszę tylko pogratulować, zdjęcia piękne a szlak jeszcze lepszy :-)
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum