Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: dolina, dolina, koscieliska, lejowa

Dolina Lejowa i Dolina Kościeliska
Autor Wiadomo
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4519 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-01-16, 17:29   Dolina Lejowa i Dolina Kościeliska

Patrząc na ten dział stwierdziłam, że warto tu dodać jeszcze jedną, króciutką trasę spacerową świetną zarówno dla osób z dużym lękiem wysokości jak i dla osób, które w Tatrach są po raz pierwszy i ich kondycja nie pozwala jeszcze na większe wyprawy, a mają ochotę poobcować z naturą i pooddychać świeżym powietrzem (albo po prostu odpocząć po cięższych wyprawach w otoczeniu lasu, polan i wody tak jak zrobiliśmy to my w tamtym roku) - Dolinę Lejową. Należy tu też dodać, że nie jest to popularne miejsce dzięki czemu jest tam bardzo spokojnie (w trakcie spaceru spotkaliśmy tam dwie osoby), co jest niewątpliwie wpływa na jej urok.

Droga zaczyna się na Polanie Biały Potok, mija skałę Między Ściany i wiedzie żółtym szlakiem spokojnie przez las, przez łąki, nad przyjemnie szumiącym Lejowym Potokiem, przechodząc przez kilka polan, miejscami ukazując widok na szczyty. Następnie skręca czarnym szlakiem, prowadząc delikatnie do góry, przez las, na prześliczną polanę Przysłop Kominiarski, z której w śród wysokich traw i rzadkiego lasu można zejść szerokimi 'schodami' wzmacnianymi drewnianymi balami do Doliny Kościeliskiej.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My spacer po Dolinie Lejowej rozpoczęliśmy w Kirach (zielonym szlakiem doszliśmy na Polanę Biały Potok), wróciliśmy z niej też do Kir, ale Doliną Kościeliską (okrążając w ten sposób Zadnią Kopkę Kościeliską) - taka droga to niecałe 9km (nie licząc Doliny Kościeliskiej ok. 7km) ;-)


Dolina Lejowa:


I Dolina Kościeliska ;-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
jabol
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5067 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2012-01-16, 18:35   

dzięki za wzorowe opracowanie tematu i piękne zdjęcia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-01-16, 18:41   

To ja chętnie dorzucę mój opis szlaku Dolina Lejowa - Hala Stoły

http://www.zakopaneportal...owa-i-na-stoly/

PS. Stella - mogłabyś pisać opisy szlaków na nasz portal - fajnie się czyta :-) :-) :-)
 
 
Magda 


Wiek: 47
Doczya: 07 Lip 2010
czyli 5036 dni temu

Posty: 456
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: wielkopolska
Wysany: 2012-01-16, 19:20   

Ja również jeszcze tam nie byłam :-( Już postanowiłam,że muszę to nadrobic. Dziewczyny wasze relacje są super :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 55
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4832 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2012-01-16, 22:22   

ino nie polecam w czasie deszczu :) zejście z kominiarskiego przysłopu do doliny po prostu płynie. ale dolinka piękna jest i polanka tyż.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4519 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-01-17, 19:30   

Ulka, Borsuk - no trzeba przyznać, że my tam byliśmy przy pięknej pogodzie, wyjątkowo ciepłej jak na wrzesień, a i poprzednie dni były bezdeszczowe.

Jabol, Magda, Kikama - dzięki :-)

XYZ napisa/a:
PS. Stella - mogłabyś pisać opisy szlaków na nasz portal - fajnie się czyta :-) :-) :-)

Dziękuję :-)
Na pewno z czasem będę dopisywać kolejne trasy, ale to na bieżąco, po powrotach z gór, jak zauważę, że czegoś brakuje ;-) Bo na razie stosunkowo niewiele jeszcze szlaków przeszłam, a i moja pamięć jest jak wiewiórki - jeśli nie zapiszę czegoś na bieżąco (i nie mogę się wspomóc zdjęciami w odświeżaniu pamięci) to zapominam :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
forever 



Wiek: 48
Doczy: 21 Pa 2011
czyli 4565 dni temu

Posty: 102
Tematy: 2
Otrzyma 20 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2012-01-18, 00:22   

Stella dzięki za pomysł i opis. Kurde, gdyby nie to forum, to połowy szlaków bym nie znał. A tak w maju/czerwcu będzie co robić :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martiana 



Wiek: 36
Doczya: 22 Lut 2010
czyli 5171 dni temu

Posty: 299
Tematy: 8
Otrzyma 7 piw(a)
Skd: Murzasichle
Wysany: 2012-01-18, 21:28   

U skrzyżowania szlaku zaznaczonego tu na żółto z czarnym jest jeszcze jedno ciekawe miejsce ;), parę szałasów tam stoi a polana na pagórku porośnięta roślinami, które dodają jej uroku. No, ale... ciut obok szlaku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wyspiarz 


Doczy: 10 Cze 2010
czyli 5063 dni temu

Posty: 43
Tematy: 2
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: wyspa wolin
Wysany: 2012-02-27, 18:08   

Czy to polana huty Lejowe?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jag
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-03-02, 20:46   

W zeszłym roku, wczesną wiosną przeszedłem Doliną Lejową, ale zaczynałem od Polany Biały Potok :-) ...odcinek do Polany Huty Lejowe był względny, było mokro, ale utwardzona droga...potem najgorszy fragment lasem, trafiliśmy na robotników leśnych, którzy ciągnikiem "rozmarasili" całą drogę :-P , ale po przejściu tego odcinka było tylko lepiej ;-) , kierowaliśmy się w kierunku Doliny Kościeliskiej...po drodze polana Kominiarski Przysłop z kilkoma szałasami pasterskimi i pięknym widokiem na Kominiarski Wierch :-D

[ Dodano: 2012-03-02, 20:48 ]
Zapomniałem dodać, że było to w kwietniu, to jeszcze kwitły krokusy gdzieniegdzie ;-)
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum