Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: murowaniec

Murowaniec
Autor Wiadomo
'Magda' 



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 33
Doczya: 25 Lut 2010
czyli 5173 dni temu

Posty: 66
Tematy: 5
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Białystok
Wysany: 2010-03-06, 17:46   Murowaniec

Moje jedno z dwóch ulubionych schronisk w Polskich Tatrach. Co Wy powiecie nt. tego miejsca? Co Wam się podoba, co nie? Może ktoś nocował tam i może podzielić się informacjami?

Ja lubię to schronisko chyba głównie z tego powodu, że jest położone w moim najukochańszym rejonie, czyli Gąsienicowa i Orla Perć :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
'Magda' 



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 33
Doczya: 25 Lut 2010
czyli 5173 dni temu

Posty: 66
Tematy: 5
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Białystok
Wysany: 2010-03-08, 16:10   

A jak w tej chwili z ilością miejsc, warunkami itd.? Bo chciałabym tam się udać i nocować, a zawsze lepiej zasięgnąć rady od osób, które doświadczyły na własnej skórze ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-03-16, 11:33   

niestety nie wiem jak jest z ilością miejsc, ale Emu27 ma w planach niedługo wyprawę z noclegiem na Murowańcu więc pewnie nam opowie ;-)
 
 
jack71 


Wiek: 53
Doczy: 07 Mar 2010
czyli 5163 dni temu

Posty: 90
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2010-03-16, 12:01   

www.e-tatry.pl Tam znajdziecie wszystko na temat Murowańca! :-/

[ Dodano: 2010-03-16, 12:02 ]
Albo w google wystarczy wpisać SCHRONISKO MUROWANIEC ZAKOPANE
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fantasmagoria 


Doczya: 24 Lut 2010
czyli 5174 dni temu

Posty: 65
Tematy: 6
Otrzyma 3 piw(a)
Wysany: 2010-03-16, 22:01   

Moja kuzynka mieszkała w tym schronisku, bardzo się jej podobał. Sądzę, że jest bez przeszkód mogę je polecić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
katarina 


Wiek: 45
Doczya: 09 Mar 2010
czyli 5161 dni temu

Posty: 39
Tematy: 0
Skd: Wlkp.
Wysany: 2010-03-17, 15:29   

jeszcze mnie tam nie było a słyszałam,że to piękne schronisko :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotrek 


Wiek: 37
Doczy: 10 Mar 2010
czyli 5160 dni temu

Posty: 87
Tematy: 3
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Warszawa
Wysany: 2010-03-22, 00:00   

Nie wiem może źle mi się wydaje, ale dosyć wysokie te ceny w Murowańcu. 45 zł za osobę w pokoju dwuosobowym... choć schronisko urocze, trzeba przyznać :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
poop 



Zaproszone osoby: 1
Doczy: 25 Lut 2010
czyli 5173 dni temu

Posty: 84
Tematy: 9
Otrzyma 1 piw(a)
Wysany: 2010-03-22, 15:19   

Mnie bardzo przeszkadza zakaz noclegów na karimatach...
W żadnym innym schronisku nie spotkałem się do tej pory z takim zakazem.
Chociaż myślę, że jakby ktoś przybył po zmroku, przemoknięty czy coś w tym stylu, to by mu nie odmówili.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zybcio 


Doczy: 22 Mar 2010
czyli 5148 dni temu

Posty: 7
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Wysany: 2010-03-22, 17:15   

poop napisa/a:
Mnie bardzo przeszkadza zakaz noclegów na karimatach...

Swoją drogą nocleg na na podłodze (zwłaszcza przy dużym zagęszczeniu) był pomijam fakt że nie wygodny ale wręcz niebezpieczny ;p
Jak raz w nocy kolega został brutalnie obudzony poprzez nadepnięcie w miejsce cenne dla każdego mężczyzny poniżej brzucha... ;p

ale na wypadek większej ilości osób niż łóżek wprowadzili rozwiązanie, którym jest jeden duży pokój w którym nie ma łóżek a jest on przeznaczony do spania na karimatach...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamila 


Doczya: 24 Lut 2010
czyli 5174 dni temu

Posty: 253
Tematy: 9
Otrzyma 3 piw(a)
Wysany: 2010-03-22, 20:15   

poop napisa/a:
Mnie bardzo przeszkadza zakaz noclegów na karimatach...
W żadnym innym schronisku nie spotkałem się do tej pory z takim zakazem.
Chociaż myślę, że jakby ktoś przybył po zmroku, przemoknięty czy coś w tym stylu, to by mu nie odmówili.


A wiesz może czemu wstrzymane jest pozwolenie na noclegi na karimatach? Też mi się wydaje, że jak coś w sytuacjach losowych, by przyjęli...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paweł 



Zaproszone osoby: 12
Doczy: 05 Kwi 2010
czyli 5134 dni temu

Posty: 42
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Pomerania
Wysany: 2010-04-07, 17:32   

no murowaniec chyba najbardziej znane schronisko w zakopanym, robi wrażenie naprawdę : )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
szczeniak 


Wiek: 38
Doczy: 07 Lip 2010
czyli 5041 dni temu

Posty: 4
Tematy: 0
Skd: szczawnica
Wysany: 2010-07-07, 19:44   

W murowańcu to ciężko o wolne miejsce. Dzwoniłem w maju i powiedzieli że do września wszystko zajęte:/ a od kilku lat już tam nie byłem:/ ale jedzenia to mają drogie i niedobre:/ ale coś za coś :) klimacik jest
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5053 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2011-01-06, 21:23   

Kamila napisa/a:
A wiesz może czemu wstrzymane jest pozwolenie na noclegi na karimatach? Też mi się wydaje, że jak coś w sytuacjach losowych, by przyjęli...

Murowaniec jest jednym z najpopularniejszych schronisk w Tatrach i w miarę szybko można do niego dojść (ok. 1,2 - 1,5 h z Kuźnic) w związku z czym we wczesnych godz. porannych przybywają pierwsi turyści chętni na poranną herbatę lub śniadanko, a tu podłoga zajęta jest jeszcze przez dosypiających noclegowiczów, którzy w większości skończyli imprezowanie nad ranem. Stąd właśnie wzięło się wprowadzenie od 2007 roku notabene słusznego moim skromnym zdaniem zakazu nocowania na podłodze "z przyczyn technicznych i braku zezwolenia" ;-) , gdyż należy rozróżnić nocleg awaryjny od "noclegu awaryjnego" ;-)
Stosowny komentarz na stronie Murowańca z którego wynika jednoznacznie, że tych prawdziwych potrzebujących schronisko nie pozostawi bez pomocy.

murowaniec_nocleg.JPG
informacja na drzwiach Murowańca
Plik cignito 5 raz(y) 38,05 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4947 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2011-01-07, 08:27   

ale jedna z osób, które spotkałam niedawno w Zakopanem, która miała potrzebę po zmroku zostać w schronisku została odesłana z powodu braku miejsc !!! czy to nie jest nocleg awaryjny? czy wolno odmówić przyjęcia kogoś w potrzebie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5053 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2011-01-07, 12:15   

Joasia napisa/a:
ale jedna z osób, które spotkałam niedawno w Zakopanem, która miała potrzebę po zmroku zostać w schronisku została odesłana z powodu braku miejsc !!! czy to nie jest nocleg awaryjny? czy wolno odmówić przyjęcia kogoś w potrzebie?

Rozmawiamy zapewne o przypadku dotyczącym Murowańca. Joasiu, zależy co spotkana przez Ciebie osoba rozumie pod pojęciem, że "miała potrzebę"? Jeśli młoda, zdrowa osoba bez otarć i innych uszczerbków zjawia się latem przy pięknej pogodzie w schronisku dajmy na to o godz. 20.00 i uważa, że "ma potrzebę" przenocowania to oczywiste, że spotka się ze stanowczą odmową. Jeśli natomiast ta sama osoba zjawiłaby się w tym samym miejscu podczas załamania pogody, kompletnie zziębnięta i przemoczona, wówczas z pewnością nie odmówiono by jej pomocy. W razie potrzeby na miejscu dyżuruje ratownik TOPR.
Znajomi opowiadali, że kiedyś tak wyszło, że znaleźli się w Murowańcu o 22.00 szukając noclegu. Oczywiście nie załapali się na glebę, ale za to dostali kolację, choć kuchnia była już zamknięta, a obsługa załatwiła im nocleg w pobliskiej Betlejemce.
Wracając do opisywanego przez Ciebie przypadku - jeśli widziałaś tę osobę osobiście, to sama oceń jak wyglądała i czy mogła sprawiać wrażenie osoby próbującej wykombinować tzw. glebę. Zapewniam Cię, że obsługa schronisk ma znakomite doświadczenie w błyskawicznej ocenie turystów ;-) Biorąc w obronę Murowaniec zapewniam, że nieraz zdarzyło się załatwić tam rzeczy praktycznie z góry skazane na niepowodzenie, o których jednakże nie będę pisał publicznie ;-)
W przypadku innych schronisk np. w piątce też pewnie inaczej by podeszli do tematu, bo nie zejdziemy stamtąd do miasta w godzinkę.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum