Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: na, nosal, problem, wejsciem

Problem z wejsciem na nosal
Autor Wiadomo
xtreme2007 


Wiek: 33
Doczy: 02 Lip 2012
czyli 4288 dni temu

Posty: 20
Tematy: 5
Skd: Kraków
Wysany: 2012-07-02, 14:35   Problem z wejsciem na nosal

Witam,

Tak jak w temacie, mam problem z wejsciem na nosal - boje sie przejsc w miejscu w ktorym trzeba sie schylic pod kamieniem, perspektywa tego ze po prawej stronie 50 cm odemnie jest ogromna przepasc powoduje ze sie blokuje i nie jestem w stanie bedac pod szczytem dojsc na szczyt.... Kocham gory, co miesiac przynajmniej raz wspinam sie w gory, nie jestem oczywiscie zaawansowanym alpinista, ale z gorami mialem juz doczynienia a mimo wszystko na nosal nie potrafie wyjsc. Czy jest inna trasa wejscia na szczyt?

Z gory dziekuje za odpowiedz :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kolaszek 


Wiek: 31
Doczy: 18 Lip 2010
czyli 5003 dni temu

Posty: 88
Tematy: 3
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Radomsko/Wrocław
Wysany: 2012-07-02, 15:28   

Na nosal są przynajmniej 2 trasy. Jedną idziemy od Kuźnic zielono-niebieskim szlakiem. Po 10 minutach dochodzimy do rozdroża i zielonym szlakiem na nosal, ten wariant jest w mojej opinii łatwiejszy.

2 wariant to droga z Zakopanego. Idziemy od ronda do kuźnic i mniej więcej w połowie drogi odbijamy w lewo wzdłuż strumyka. Wchodzimy zielonym szlakiem około 35 minut non stop po schodach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
xtreme2007
xtreme2007 


Wiek: 33
Doczy: 02 Lip 2012
czyli 4288 dni temu

Posty: 20
Tematy: 5
Skd: Kraków
Wysany: 2012-07-02, 16:53   

Dziekuje za odpowiedz. Wczoraj wychodzilem trasa nr jeden i niestety zatrzymalem sie pod samym szczytem, w momencie gdy musialem przejsc pod skala a obok przepasci powiedzialem nie i zawrocilem.. Zatem pytanie, czy trasa nr 2 ma rowniez takie ekstremalne (jak dla mnie:)) miejsca? Czy rowniez bede musial przejsc sciezka o szerokosci max 40-50 cm, obok przepasci bez zadnych lin?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kolaszek 


Wiek: 31
Doczy: 18 Lip 2010
czyli 5003 dni temu

Posty: 88
Tematy: 3
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Radomsko/Wrocław
Wysany: 2012-07-02, 18:25   

Wydaje mi się, że nie, na życzenie można podejść bliżej brzegu na każdym nosie ( tak to się chyba nazywa) nosala. Schodzić można tą samą drogą
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ola's 



Wiek: 28
Doczya: 19 Maj 2010
czyli 5063 dni temu

Posty: 1762
Tematy: 4
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Głubczyce
Wysany: 2012-07-02, 19:59   

Lepszy szlak dla mnie to ten z Murowanicy ( tak jak to ktoś wyżej napisał od strumyczka ) a schodzić lepiej do Kuźnic.. ale zastanawiam się gdzie jest ten kamień pod którym trzeba przejść..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Parys 


Wiek: 67
Doczy: 28 Kwi 2012
czyli 4354 dni temu

Posty: 99
Tematy: 1
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Zakopane-Chicago
Wysany: 2012-07-02, 20:27   

xtreme2007 napisa/a:
Dziekuje za odpowiedz. Wczoraj wychodzilem trasa nr jeden i niestety zatrzymalem sie pod samym szczytem, w momencie gdy musialem przejsc pod skala a obok przepasci powiedzialem nie i zawrocilem.. Zatem pytanie, czy trasa nr 2 ma rowniez takie ekstremalne (jak dla mnie:)) miejsca? Czy rowniez bede musial przejsc sciezka o szerokosci max 40-50 cm, obok przepasci bez zadnych lin?
Czy Ty kolego napewno na Nosal wchodziles????bo tam takich miejsc o ktorych piszesz niema!!szlak biegnie zdala od urwisk i przepasci,mozesz podejsc do zerwy skalnej jesli chcesz,ale szlak jest bezpieczny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kolaszek 


Wiek: 31
Doczy: 18 Lip 2010
czyli 5003 dni temu

Posty: 88
Tematy: 3
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Radomsko/Wrocław
Wysany: 2012-07-02, 21:48   

Parys, też przez moment się nad tym zastanawiałem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4575 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2012-07-03, 08:06   

Pewnie chodzi o to miejsce, gdzie konczy sie barierka i jest skret w prawo i tam rzeczywiscie jest w pewnym miejscu wasko, a u gory jest wysunieta skala, wiec trzeba sie tak troszke odchylic.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
xtreme2007 


Wiek: 33
Doczy: 02 Lip 2012
czyli 4288 dni temu

Posty: 20
Tematy: 5
Skd: Kraków
Wysany: 2012-07-03, 13:03   

Dokladnie Asia, o to miejsce mi chodzi:


Po prawej stronie jest przepasc...

natomiast szlak jest oczywiscie bardzo przyjemny, ok mi sie wychodzilo, ale ten ostatni etap mnie przerazil niestety.

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi, kolejne podejscie za tydzien w niedziele, tym razem druga trasa sie wybiore zaproponowana przez kolaszek. Moze teraz sie uda :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Parys 


Wiek: 67
Doczy: 28 Kwi 2012
czyli 4354 dni temu

Posty: 99
Tematy: 1
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Zakopane-Chicago
Wysany: 2012-07-03, 14:20   

O to miejsce Ci chodzi??!!! nam opada Zleb,ale jak Przepasc to Przepasc!! :mrgreen: mozesz przeciez obejsc to lasem po lewej stronie bez problemow.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xtreme2007 


Wiek: 33
Doczy: 02 Lip 2012
czyli 4288 dni temu

Posty: 20
Tematy: 5
Skd: Kraków
Wysany: 2012-07-03, 14:26   

Tam jest przepasc, na tym zdjeciu tego nie widac. No moze nie przepasc, ale stromy spad, na dobre 100 metrow i przeraza mnie to. Po lewej stronie jest skala i stromy spad, to jest pod samym szczytem. Sprobuje inna trasa.

Inna sprawa, czy trasa na kasprowy jest latwiejsza? Bo na weekend do Zakopanego sie wybieram i chcialbym troche pochodzic. Mowiac latwiejsza mam na mysli kwestie przepasci, wspinania sie po linach itd. Jezeli stoje na twardym gruncie to jest ok :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anika261 


Wiek: 35
Doczya: 21 Wrz 2011
czyli 4573 dni temu

Posty: 50
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Bochnia
Wysany: 2012-07-03, 15:27   

xtreme2007 napisa/a:
Tam jest przepasc, na tym zdjeciu tego nie widac. No moze nie przepasc, ale stromy spad, na dobre 100 metrow i przeraza mnie to. Po lewej stronie jest skala i stromy spad, to jest pod samym szczytem. Sprobuje inna trasa.

Inna sprawa, czy trasa na kasprowy jest latwiejsza? Bo na weekend do Zakopanego sie wybieram i chcialbym troche pochodzic. Mowiac latwiejsza mam na mysli kwestie przepasci, wspinania sie po linach itd. Jezeli stoje na twardym gruncie to jest ok :)


Cały czas się zastanawiam gdzie w drodze na Nosal jest przepaść. Przede wszystkim proponuje kupić jakiś przewodnik po Tatrach bo mam wrażenie, że Twoje pojęcie o tych górach jest znikome. A jeśli masz taki problem z lękiem wysokości to pozostaną Ci szlaki w obrębie dolin gdyż niemal każdy szlak powyżej nich prowadzi w okolicy mniejszej lub wiekszej przepaści.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Parys 


Wiek: 67
Doczy: 28 Kwi 2012
czyli 4354 dni temu

Posty: 99
Tematy: 1
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Zakopane-Chicago
Wysany: 2012-07-03, 15:35   

xtreme2007 napisa/a:
Tam jest przepasc, na tym zdjeciu tego nie widac. No moze nie przepasc, ale stromy spad, na dobre 100 metrow i przeraza mnie to. Po lewej stronie jest skala i stromy spad, to jest pod samym szczytem. Sprobuje inna trasa.

Inna sprawa, czy trasa na kasprowy jest latwiejsza? Bo na weekend do Zakopanego sie wybieram i chcialbym troche pochodzic. Mowiac latwiejsza mam na mysli kwestie przepasci, wspinania sie po linach itd. Jezeli stoje na twardym gruncie to jest ok :)
No coz....masz prawo sie bac,jesli sie boisz znaczy sie ze myslisz,a to w gorach wazne,Z tego miejsca do szczytu troche podejscia jest,to co widziales w tym miejscu to jeden z Nosow Nosala!!Jak bedziesz podchodzil z Kuznic przez Nosalowa Przel. to ten szlak jest BARDZO latwy i szeroki,prowadzi przez las,ale tuz przed wejsciem na szczyt bedziesz musial pokanac uskok skalny z malym skalnym trawersikiem w prawa strone,ma on jakies 10-15 m wysokosci.mam nadzieje ze juz z tego miejsca NIE UCIEKNIESZ i zdobedziesz szczyt!! :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xtreme2007 


Wiek: 33
Doczy: 02 Lip 2012
czyli 4288 dni temu

Posty: 20
Tematy: 5
Skd: Kraków
Wysany: 2012-07-03, 16:27   

Anika, dziekuje za porade - napisalem w ktoryms z postow ze to sa jak dla mnie "przepasci" w cudzyslowiu ;)) Ja wiem ze dla ludzi ktorzy chodza po wysokich gorach to sa male gorki, ale nie kazdy taki jest ;)

Dziekuje za porady, tak czy inaczej sprobuje jeszcze raz a jak dobrze pojdzie to w niedziele Kasprowy tylko oczywiscie pieszo bo co to za przyjemnosc wyjechac :) Mam nadzieje ze dam rade, podobno wejscie na Kasprowy jest ok.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gosia 


Doczya: 13 Lut 2012
czyli 4428 dni temu

Posty: 83
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Pilawa
Wysany: 2012-07-17, 21:44   

Rozwaga w górach jest bardzo ważna i bardzo dobrze, że czujesz przed nimi respekt :-D Kasprowy Wierch nie powinien sprawić Ci kłopotów. Powodzenia :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Stella
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum