Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: plan, trasy

Plan trasy
Autor Wiadomo
Rolson49 


Doczy: 21 Sie 2011
czyli 4604 dni temu

Posty: 8
Tematy: 3
Skd: Polska
Wysany: 2012-07-14, 10:06   Plan trasy

Witam w najbliższym czasie zamierzam wybrać się w Tatry i tu mam problem bo nie wiem co zwiedzić. Teoretycznie wybrałem sobie trasę tylko nie wiem czy jest odpowiednia.

Kuźnice>dol. Kondratowa> przeł.Kondracka>Giewont>Kopa Kondracka>Suchy Wierch>Goryczkowa Czuba>Kasprowy Wierch.
Jest to jedna z tras które chce przejść, ale czy trasę którą sobie wybrałem da się przejść w jeden dzień? jest to możliwe? Być może macie pomysły jak tą trasę przerobić. Czy na tej trasie będą jakieś fajne widoki? Czy być może większość tej trasy to np marsz przez las itd.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wichurra 



Doczya: 11 Lip 2012
czyli 4278 dni temu

Posty: 63
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Września
Wysany: 2012-07-14, 10:20   

Można tą trasę w jeden dzień zrobić, tylko trzeba dosyć wcześnie wyjść (jak dla mnie ok. 6-7 rano - trasa dosyć długa, ale też możliwość korków pod Giewontem). Widokowo jest fajnie - zwłaszcza jak już wyjdziesz na Kopę. Tylko na początku idzie się lasem, a później już cały czas widoki.

A co z pozostałymi trasami? Są już jakieś plany?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rolson49 


Doczy: 21 Sie 2011
czyli 4604 dni temu

Posty: 8
Tematy: 3
Skd: Polska
Wysany: 2012-07-14, 18:04   

Co do pozostałych tras to wszystko zależy od pierwszej trasy. Ale w teorii wygląda to tak. Z Kasprowego albo wrócić kolejką do Kuźnic i tam przenocować albo z Kasprowego dojść jeszcze do schroniska w Murowańcu i tam się przespać. To wszytko zależy ile mi czasu zostanie, czy zdążę dojść do schroniska czy nie. Jeśli bym wybrał wariant drugi to następnego dnia zwiedził bym dolinę Gąsienicową i którymś szlakiem doszedł do doliny Pięciu Stawów który też bym zwiedził( chyba że brakło by mi czasu to zwiedzanie dokończył bym dnia 3) i na koniec dnia dotarł bym do schroniska w dol Pięciu Stawów. Trzeciego dnia, obrał bym kurs na Morskie Oko ( tylko nie wiem którym szlakiem, albo niebieski przez Świstówka albo żółtym przez przełęcz Szpiglasową. Który szlak polecacie?) po dojściu na Morskie Oko zwiedził bym okolice, w planie miałem dojść jeszcze tego samego dnia na Rysy, no ale z powodu ostatnich zdarzeń wycieczka skończy się na Morskim Oku. Trasa nie jest super, ale chce załapać trochę doświadczenia i rozpoznać się w terenie bo ciężko mi się planuje z samej mapy i przewodnika.

I co myślicie o moim pomyśle na 3 dni?? Dało by się to wykonać? A może macie pomysły na zwiedzenie innego miejsca??
Pozdrawiam :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wichurra 



Doczya: 11 Lip 2012
czyli 4278 dni temu

Posty: 63
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Września
Wysany: 2012-07-14, 18:27   

W Murowańcu nie masz na 90% szansy na nocleg bez rezerwacji - chyba, że stawisz się tam ok. godziny 10 - każdego dnia sprzedają ileś miejsc od godziny 10.00, ale one szybko się rozchodzą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rolson49 


Doczy: 21 Sie 2011
czyli 4604 dni temu

Posty: 8
Tematy: 3
Skd: Polska
Wysany: 2012-07-14, 18:37   

Teraz mnie zasmuciłaś, trudno albo zarezerwuje sobie jedną nockę albo z Kasprowego wrócę do Kuźnic i drugiego dnia rozpocznę marsz od Kasprowego. A co myślisz o reszcie trasy?

Aha i pytanko, jak wcześnie muszę zarezerwować miejsce w Murowńcu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wichurra 



Doczya: 11 Lip 2012
czyli 4278 dni temu

Posty: 63
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Września
Wysany: 2012-07-14, 19:24   

W Murowańcu to tak w marcu, żeby mieć wybór terminu jeszcze:)
Ale nie zaszkodzi zadzwonić i spróbować - może coś się jeszcze uchowało.
Reszta ok. Z Hali Gąsienicowej do Doliny 5Stawów polecam przełęcz Krzyżne. Jest wprawdzie dosyć długo, ale jak pójdziesz z większym plecakiem, to bezpieczniej. Można tez przez Zawrat - jest krócej, ale trasa trudniejsza, zwłaszcza jeżeli nie masz doświadczenia.
A z 5Stawów do Moka to lepiej przez Szpiglasową - wprawdzie jest trudniej i wyżej niż przez Świstówkę, ale widoki lepsze, jest trochę łańcuchów, więc jest okazja, żeby się zapoznać z korzystaniem z nich. Ale przez Świstówkę też nie jest źle.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Parys 


Wiek: 67
Doczy: 28 Kwi 2012
czyli 4353 dni temu

Posty: 99
Tematy: 1
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Zakopane-Chicago
Wysany: 2012-07-14, 19:34   

Wodac Kolego ze nie masz pojecia o gorach,i to co widzisz na mapie to nie znaczy ze wszystko jest blisko i latwo.Planujesz bardzo ambitne trasy,nie wiem ile masz lat,i jaka kondycje,ale laczyc dojscie do Pieciu Stawow i dalej do M.Oka i jeszcze na Rysy to rozwalasz mnie calkowicie!!!Bedzie dobrze jak zaliczysz wejscie na Giewont,no moze jeszcze Kope Kondracka,bedzie dobrze jak z Hali Gasienicowej dojdziesz do Pieci Stawow,bedzie dobrze jak ze Stawow przez Szpiglasowa zajdziesz do M.Oka.I TYLE MOZESZ ZROBIC!!! osobiscie radze Ci poznawac Tatry od chodzenia po Dolinach i Sciezki nad Reglami,a zrozumiesz o czym mowie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wichurra 



Doczya: 11 Lip 2012
czyli 4278 dni temu

Posty: 63
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Września
Wysany: 2012-07-14, 19:40   

Chociaż znam takich typów, co to przyjechali pierwszy raz w góry - weszli od razu na Rysy i pojechali do domu:) (zaznaczam, że w adidasach:) ) W góry już nie wrócili, bo i po co, skoro najwyższy szczyt już "zwiedzili" :):):)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Parys 


Wiek: 67
Doczy: 28 Kwi 2012
czyli 4353 dni temu

Posty: 99
Tematy: 1
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Zakopane-Chicago
Wysany: 2012-07-14, 19:42   

Oczywiscie ze sa tacy,ale ja znam tez takich co dawalem im galazke Kosodrzewiny na daleka podroz :-(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rolson49 


Doczy: 21 Sie 2011
czyli 4604 dni temu

Posty: 8
Tematy: 3
Skd: Polska
Wysany: 2012-07-14, 21:42   

Tak masz racje w Tatry jadę pierwszy raz, nie wiem jak tam jest, coś tam po górach chodziłem no ale wiem że dla wielu Beskid Niski to nawet nie wzgórze. O kondycje się nie martwię, jestem w dobrej formie. Specjalnie założyłem temat aby doświadczeni ludzie mi dali parę wskazówek i pokazali błędy. Przedstawiłem teoretyczną trasę, i chciałem wiedzieć czy da się plan wycieczki wykonać. Teraz wiem że będę musiał trasę rozbić na więcej dni, może na 4 lub 5. Wielkie dzięki za rady ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Yaqp 



Wiek: 43
Doczy: 20 Cze 2012
czyli 4299 dni temu

Posty: 32
Tematy: 2
Skd: Brodnica
Wysany: 2012-07-14, 22:48   

Przede wszystkim zrób sobie dnia pierwszego rozgrzewkową 3-4 godzinną trasę bo po ciężkim pierwszym dniu twoje mięśnie mogą odmówić ci posłuszeństwa. Takie przerwy powinieneś sobie robić co 2-3 dni Co do pierwszej trasy to murowaniec możesz zmienić na schronisko na hali kondratowej, a zamiast podejścia na rysy polecam przełęcz pod chłopkiem. Powodzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wichurra 



Doczya: 11 Lip 2012
czyli 4278 dni temu

Posty: 63
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Września
Wysany: 2012-07-15, 01:42   

Przełęcz pod Chłopkiem na pierwszy wyjazd tatrzański? Nie polecałabym jednak.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paolo 



Doczy: 23 Sty 2012
czyli 4448 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Skd: Lublin
Wysany: 2012-07-15, 07:52   

Też bym nie polecał, ciekawe jeszcze jak z wrażliwością na ekspozycję. A z tym, też różnie bywa ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Yaqp 



Wiek: 43
Doczy: 20 Cze 2012
czyli 4299 dni temu

Posty: 32
Tematy: 2
Skd: Brodnica
Wysany: 2012-07-15, 10:39   

Jak mu się nie spodoba to się cofnie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
niebieski 


Doczy: 27 Sie 2011
czyli 4598 dni temu

Posty: 11
Tematy: 1
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: nie powiem
Wysany: 2012-07-16, 10:43   

kolego kolego. . . coz moge ci rzec. . . w tamtym roku tez bylem pierwszy raz w tatrach. ino ze z panna. i powiem ci ze nie jest tak kolorowo jak to sie niby wydaje. . . mowisz ze jestes we formie? to ja ci powiem ze jestes we formie do lazenia po plaskim :mrgreen:
polataj sobie 2 godzinki po schodach w bloku to poczujesz o co chodzi :mrgreen: :mrgreen:
na pierwszy dzien to polecam przespacerowac sie na nosal, sarnia skale, kopieniec. tez fajne gorki a pozwola ci sie rozruszac i poczuc czacze.
ps. co do ekspozycji. . . to niby taki giewont zwykly a jak bylem na nim w maju to jednak troszki sie balem zanim ochlonalem po lancuchach i sniegu. a wydawal sie taka przyjemna gorka :mrgreen: (nie wspomne juz o mej dziewczynie bo mnie zaraz panie zjada, ze sie nia zaslaniam :mrgreen: )
i mierzysz w wysokie gory, a obok masz cudna doline koscieliska z jej jaskiniami (gdzie pare lancuchow tez znajdziesz). ino musisz uwazac zeby nie trafic na wysyp, jak my 3 maja.
tyle ode mnie. pozdrawiam


aaaaaaaaaaaaa. i wnioskuje ze sam jedziesz, bo jezeli chcesz brac luba, siostre, mame to plany musza ci sie zmienic o 180 stopni. . .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum