Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: tatr, wiadomosci

Wiadomości z Tatr
Autor Wiadomo
Paolo 



Doczy: 23 Sty 2012
czyli 4449 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Skd: Lublin
Wysany: 2012-07-21, 12:20   Wiadomości z Tatr

Nie wiem czy czytaliście już informacje o 5 turystach, którzy omyłkowo (chyba, ale raczej tak) znaleźli się na Orlej http://24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=16029 nóż się w kieszeni otwiera jak się dowiaduję o podobnych sytuacjach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4536 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-07-21, 12:53   

Parę lat temu próbowano wprowadzić finansowe kary za nieuzasadnione wezwanie pogotowia ratunkowego (a przecież koszty finansowe, są nieporównywalne z kosztami akcji ratowników górskich). Szkoda, że nic z tego nie wyszło, bo przydałoby się - zwłaszcza w Tatrach, w przypadku akcji "taxiśmigło".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paolo 



Doczy: 23 Sty 2012
czyli 4449 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Skd: Lublin
Wysany: 2012-07-21, 15:48   

Na Słowacji nie ma z tym kłopotów. Nie Jesteś ubezpieczony (opcja górska) to płacisz za akcję ratunkową. Koszt około 1 ojro za dzień.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4536 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-07-21, 15:54   

A jak jest na Słowacji z innymi służbami ratunkowymi? Np. WOPR na jeziorze? Też jest obowiązkowe ubezpieczenie?
Bo jak płacić to konsekwentnie. Dlaczego tylko ludzie w górach mają się ubezpieczać? A nie np. jeżdżący na rowerze? Latający paralotnią? Żeglujący? A jeśli przez przypadek zaprószysz w domu ogień, to kto płaci za akcję straży pożarnej?
Nagle tylko ratownictwo górskie kosztuje? Inne nie?

W tym akurat przypadku (wezwanie śmigłą jak taksówki) powinno być karalne. Głupocie nie można odpuszczać, podobnie jak powinno się obciążać kosztami akcji, ludzi którzy spowodowali wypadek po pijaku, ale dlaczego cierpieć mają wszyscy?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paolo 



Doczy: 23 Sty 2012
czyli 4449 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Skd: Lublin
Wysany: 2012-07-21, 15:58   

W tym temacie to już nie wiem jak sytuacja wygląda, ale wydaje mi się, że opcja extreme w niektórych pakietach ubezpieczeniowych załatwia sprawę z różnymi sportami; zarówno górskimi, wodnymi, powietrznymi itp.

[ Dodano: 2012-07-22, 08:41 ]
http://polskalokalna.pl/w...lak,1824510,220 może się kiedyś przydać taka informacja ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4686 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-10-12, 18:42   

Generalnie masz rację,jeżeli nie masz ubezpieczenia- pokrywasz akcję ratunkowa i myślę,ze u nas również należałoby wprowadzić podobne zasady,wtedy kilka osób szybko nauczyłoby się rozumu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4415 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-10-13, 01:47   

Może i kilka osób nauczyłoby się rozumu, ale przy okazji byłby to chyba niezły zysk ubezpieczycieli kosztem turystów (jakieś ponad 2 miliony ludzi chodzących po Tatrach Polskich bez korzystania z usług TOPR-u musiałoby nagle płacić ubezpieczycielom za nic), jednak wg mnie to polskie rozwiązanie jest bardziej korzystne dla większości osób...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4686 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-11-09, 13:27   

Wszystko ma plusy i minusy,taka prawda. Nie sposób się z Tobą nie zgodzić,wówczas takie firmy ubezpieczeniowe znacznie by się wzbogaciły.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 42
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4669 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2012-11-10, 19:34   

Ubezpieczając się musicie uważać. w tym roku się przekonałem że dokładnie trzeba czytać co się podpisuje. Byłem przekonany, że ubezpieczony jestem na jakikolwiek wypadek. tak też było ale ubezpieczenie to nie obowiązuje w przypadku wypadku na terenie Polski. jakby na Słowacji czy gdziekolwiek w Europie to nie ma problemu ale doczytałem później że jakby doszło do akcji TOPRu w Polsce to pokrywałbym koszty niestety ja. Ale jakby to było po stronie słowackiej to ubezpieczalnia. A miałem być ubezpieczony na cały wyjazd bez względu na to gdzie będę przebywał. następnym razem będę czytał uważniej warunki ubezpieczeń podrożnych
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5045 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2012-11-14, 08:45   

Furi napisa/a:
jakby doszło do akcji TOPRu w Polsce to pokrywałbym koszty niestety ja

od kiedy płacimy za akcje TOPRU ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4026 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-03-23, 08:11   

Jedynym słusznym wyjściem pełna prywatyzacja TOPR-u (bez żadnych państwowych funduszy, powinni działać jak prywatna firma). I wtedy do wyboru, albo płacenie za konkretną akcję, albo wykupienie sobie jakiegoś tam pakietu. Bo te ich wszystkie działania są cholernie kosztowne. Przecież my wszyscy je opłacamy. Nie może tak być, że jakiś idiota na koszt państwa (wszystkich podatników) funduje sobie przejażdżkę śmigłowcem. Pomyśl trzy razy, zanim zdecydujesz się na szlak, który przekracza Twoje możliwości.
Oczywiście są też jakieś wypadki, których nie można było przewidzieć, no ale to turyści ponoszą ryzyko. Na pewno nie reszta społeczeństwa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzesiek42 


Wiek: 54
Doczy: 06 Sty 2013
czyli 4101 dni temu

Posty: 49
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Sandomierz
Wysany: 2013-03-23, 19:10   

Totalny brak szacunku dla gór i bezmyślność-za to właśnie płacimy.Może wyjściem by było tak jak na Słowacji posiadanie ubezpieczenia turystycznego.Brak,płacisz za całą akcję.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4026 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-03-24, 21:48   

To chyba półśrodek, ale i tak dobra rzecz. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5045 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2013-03-31, 20:04   

bocian napisa/a:
Jedynym słusznym wyjściem pełna prywatyzacja TOPR-u (bez żadnych państwowych funduszy, powinni działać jak prywatna firma). ponoszą ryzyko. Na pewno nie reszta społeczeństwa.

i co myślisz że jak sprywatyzują TOPR/GOPR
to rząd zmniejszy np. podatki dla wszystkich obywateli ?
Cieszcie się że jeszcze cokolwiek jest płacone z budżetu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4026 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-04-01, 13:03   

Wiadomo, że ochroną środowiska trzeba sterować odgórnie, ale pełna prywatyzacja TOPRu spowodowałaby powstanie kilku prywatnych organizacji, dzięki czemu jakość usług by się zwiększyła, a i mniej płacilibyśmy za ratunek.
Zdaję sobie sprawę, że obecnie ta zmiana w ogóle nie byłaby odczuwalna w podatkach (machina biurokratyczna cały czas i tak się rozrasta). Przedstawiłem jedynie najlepsze rozwiązanie. Trudne, bo za tym musiałyby iść inne, większe zmiany, zmiany, zmiany praktycznie wszędzie w naszym państwie.

Chyba nie na miejscu użyte słowo "cieszcie się", bo jak z nas tyle zdzierają, to nie mają innego wyjścia - muszą to wszystko jako tako zapewnić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum