Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: pomoc, trasy, zrobieniu

Pomoc w zrobieniu trasy
Autor Wiadomo
madzia1094 


Doczya: 24 Maj 2013
czyli 3990 dni temu

Posty: 1
Tematy: 1
Skd: Poznań
Wysany: 2013-05-24, 22:04   Pomoc w zrobieniu trasy

Witam ;)
Potrzebuję pomocy. Wraz ze znajomymi wybieramy się w lipcu do Zakopanego. Zaznaczyliśmy sobie na mapie miejsca, do których chcielibyśmy dotrzeć. Pomógłby ktoś w ułożeniu trasy? Jesteśmy początkujący, a Tatry odwiedzamy po raz pierwszy.

więc tak, wybraliśmy: Giewont, Gubałówka, Krupówki, Morskie Oko, Kasprowy Wierch, Dolina Kościeliska, Dolina Pięciu Stawów, Wielka Krokiew, Wodospad Siklawa, Hala Gąsienicowa, Sarnia Skała i Rysy(oczywiście tylko zobaczyć:P).

W grę wchodzą oczywiście jakieś wyciągi itd. Jeśli po drodze było by coś wartego uwagi też proszę o tym wspomnieć.

Mieszkać będziemy w centrum, na ul. Kornela Makuszyńskiego. Pobyt planujemy na 6 dni, z tym, że pierwszego dnia przyjeżdżamy popołudniu, a ostatniego wyjeżdżamy rano.

Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Patrycja Lbn 


Doczya: 24 Maj 2013
czyli 3990 dni temu

Posty: 10
Tematy: 1
Skd: Lublin
Wysany: 2013-05-24, 22:40   

Mój pierwszy post na forum:)

Nie jestem jakimś górskim piechurem, ale jednak jak na wyjazd na 6 dni i jeśli pierwszy raz jedziecie w Tatry, to nie da się chyba zobaczyć tego wszystkiego na raz.

Już nie wspomnę o tym, że jak na pierwszy raz to Rysy całkiem możecie odrzucić. A z dwóch pozostałych szczytów wybrałabym jeden i to na pewno nie na koniec wycieczki, jak już może będziecie zmęczeni. Nie da się w 6 dni "zaliczyć" wszystkich głównych punktów Tatr, moim zdaniem nawet nie powinno się tak robić :)

Gubałówka, Krupówki i Wielka Krokiew to można sobie zobaczyć jednego dnia, to będzie taki dłuższy spacer po Zakopanem.

Żeby połączyć inne punkty to chyba trzeba by wybrać opcję Polana Palenica - Dolina Roztoki - Siklawa - Dolina Pięciu Stawów, a potem z Doliny Pięciu Stawów przez Świstówkę do Morskiego Oka i z powrotem na Polanę Palenica.
Sama się zastanawiam nad taką trasą w tym roku, ale nie wiem, czy to nie jest zbyt szalone, bo wydaje się, że do nocy się nie wyrobimy z powrotem do domu, a to źle. Także ktoś bardziej doświadczony musiałby się wypowiedzieć.

Któregoś dnia moglibyście też iść na Giewont albo Kasprowy Wierch, ale tu już nie mam pojęcia jaką trasą, żeby jak najwięcej z tego wyciągnąć, a może zastanówcie się nad trasą najłatwiejszą, żeby dotrzeć do celu, niekoniecznie przy okazji zwiedzając 10 innych "rzeczy", że tak powiem :)

I ja z jeden dzień w środku tego wyjazdu zarezerwowałabym na totalną labę w stylu term zakopiańskich albo w Szaflarach, to naprawdę pozwala na regenerację i odpoczynek, przynajmniej mi :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4476 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2013-05-24, 23:42   

Patrycja Lbn Spokojnie za jeden dzień zrobicie Palenica....-....Palenica.
Trzeba tylko z samego rana np. Ok. 6.00 wystartować z parkingu w Palenicy.
My zrobiliśmy taką trasę 6-15 po południu

[ Dodano: 2013-05-25, 07:15 ]
madzia1094
Cytat:
i Rysy(oczywiście tylko zobaczyć:P).

Najlepiej z Morskiego Oka, tylko trzeba przejść 9km. do MOka oczywiście.

Cytat:
W grę wchodzą oczywiście jakieś wyciągi

na Gubałówke, Kasprowy za wysoko :-D

Tak poważnie, .przeczytaj post ode mnie dla Patrycji Lbn i już masz plan wyjazdu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dk22 


Doczya: 11 Lip 2012
czyli 4307 dni temu

Posty: 8
Tematy: 0
Skd: Radom
Wysany: 2013-06-02, 11:29   

Cytat:
więc tak, wybraliśmy: Giewont, Gubałówka, Krupówki, Morskie Oko, Kasprowy Wierch, Dolina Kościeliska, Dolina Pięciu Stawów, Wielka Krokiew, Wodospad Siklawa, Hala Gąsienicowa, Sarnia Skała i Rysy(oczywiście tylko zobaczyć:P).



Moim zdaniem da radę spokojnie to wszystko zrobić w ciągu 6 dniowego pobytu.. Oczywiście także odradzałabym wejście na Rysy.

Dzień 1
Pomimo, że przyjedziecie po południu proponuję wybranie się do doliny Kościeliskiej, w niej zwiedzenie np. jaskiń Mroźnej i Smoczej Jamy, bądź spacerek do schroniska Ornak.

Dzień 2
Tego dnia możecie zaliczyć za jednym zamachem kilka punktów tj. Dolina Pięciu Stawów, Siklawa, Morskie Oko.
Aa no i doczytałam, że na Rysy chcielibyście popatrzeć więc stąd będziecie mieć dobre widoki na Rysy:).

Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza - Dolina Roztoki - Wielka Siklawa - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Morskie Oko przez Swistówkę i powrót asfaltem do Palenicy

Dzień 3.

Tego dnia możecie zaliczyć dwa punkty na raz.
Proponuję wejście na Kasprowy Wierch z Kuźnic, następnie przez Boczań na przełęcz między Kopami, następnie Murowaniec, Hala Gąsienicowa i Kasprowy Wierch. Jeśli chcecie przejechać się kolejką możecie zjechać nią na dół do Kuźnic.

Dzień 4.

Sarnia Skała i Wielka Krokiew
Wlot do Doliny Białego, którą proponuję rozpoczęcie wędrówki na Sarnią Skałę jest właśnie w pobliżu Krokwi także można to załatwić za jednym razem. Jak wspomniałam wycieczkę zacznijcie z Doliny Białego następnie wejdźcie na Sarnią Skałę i wrócić możecie przez dolinę Strążyską.

Dzień 5.
Giewont

Z kuźnic do schroniska na Polanie Kondratowej, następnie na przełęcz Kondracką i Giewont. Zejść z Przełęczy Kondrackiej można np. do doliny Małej Łąki żeby nie wracać tą samą drogą.

Dzień 6.
Niestety jeśli wyruszacie rano nie bardzo jest jak zadysponować tym dniem pod względem wycieczek.
Jednak jeśli chodzi o Gubałówkę i Krupówki spokojnie można to zaliczyć każdego dnia. Mieszkając w centrum codziennie możecie udawać się wieczorkiem na Krupówki, a Gubałówkę można zrobić np. przy dniu kiedy wchodzicie na Sarnią Skałę, bo ta wycieczka jest krótka. Więc jeśli zrobicie ją rano to po południu będziecie mogli wjechać wyciągiem np. Szymoszkowa na Gubałówkę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4525 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2013-06-25, 19:34   

madzia1094, musicie mieć świetną kondycję chcąc tak intensywnie chodzić po górach codziennie przez 6 dni jadąc tam pierwszy raz - ja będąc pierwszy raz (ze względu na pogodę i zakwasy w mięśniach) zrealizowałam jakieś pół mojego planu :P

Na Waszym miejscu Giewont bym sobie tym razem odpuściła - no chyba, że bardzo chcecie zróbcie sobie pierwszego dnia jakąś dobrą rozgrzewkę (np Kościeliska) i od razu drugiego dnia idźcie na Giewont zanim Wasze mięśnie zdążą Wam dobrze pokazać, że jesteście już któryś dzień w górach ;-)

Za to drogę: Kuźnice - Boczań - Dolina Gąsienicowa - Kasprowy Wierch - Kuźnice bardzo polecam :-D Bardzo ładna widokowo trasa i możecie sobie ją przejść na spokojnie :-)

Tak samo trasa Palenica Białczańska - Dolina Roztoki - Siklawa - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka Roztocka - Morskie Oko - Palenica Białczańska - piękne miejsca warte przystanięcia na dłużej :-)
My - chyba dwa lata temu - zrobiliśmy taką samą przy czym rano byliśmy jeszcze na śniadaniu na Rusionowej Polanie

także spokojnie, zdążycie. Tylko wyjdźcie wcześnie rano na szlak żeby nie musieć pędzić. I żeby na drodze przez Dolinę Roztoki nie było zbyt wiele osób bo od Rzeżuch do Siklawy kiepsko idzie się w tłumie ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Apartamenty 


Doczy: 04 Cze 2013
czyli 3979 dni temu

Posty: 96
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-06-26, 06:49   

Droga przez Boczań-Doline Gąsienicową- Kasprowy Wierch będzie bardziej wymagająca niż w przypadku wejścia na Giewont ( polecam drogę przez piekło,daje rade szczególnie podczas bardzo słonecznych dni). Na rozgrzewkę polecam Kościeliską lub Chochołowską. Trochę pomijamy tą dolinę ze względu na możliwość jazdy rowerem,ale warto pokonać ja także na pieszo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4525 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2013-06-29, 21:31   

Apartamenty napisa/a:
Droga przez Boczań-Doline Gąsienicową- Kasprowy Wierch będzie bardziej wymagająca niż w przypadku wejścia na Giewont ( polecam drogę przez piekło,daje rade szczególnie podczas bardzo słonecznych dni).

Ale tu są dwie pieczenie na jednym ogniu (chcieli przecież zobaczyć i Kasprowy i Halę Gąsienicową) - a po drodze można odpocząć sobie przy herbacie w Murowańcu, można zahaczyć o Zielony Staw Gąsienicowy i przy nim dłużej posiedzieć. A droga na Kasprowy od Dwoiśniaka jest już łatwa i stosunkowo szybka (niecała godzinka) a jak okaże się, że są już zmęczeni po wędrówce zawsze można na dół zjechać kolejką.
Taka opcja jest więc moim zdaniem lepsza niż Giewont bo trasa dużo ładniejsza, dużo ładnych miejsc po drodze (owszem, widok z Giewontu na Czerwone Wierchy czy w kierunku Kasprowego i Świnicy jest ładny, ale moim skromnym zdaniem ładniejszy jest np. z Kopy Kondrackiej), nie trzeba wyruszać o świcie żeby nie stać w kolejce na szczyt jak w przypadku Giewontu bo tu trochę ludzi nie przeszkadza i dzięki kolejce jest fajna możliwość skrócenia trasy bez konieczności rezygnowania z odwiedzenia szczytu, a dla niektórych kolejka to nawet kolejna atrakcja ;-) Nic nie stracą jak w tym roku nie będą stać w kolejce na szczyt za laską w mini i japonkach tylko przełożą to na rok później :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zakopaneo 


Doczy: 24 Kwi 2013
czyli 4020 dni temu

Posty: 29
Tematy: 0
Skd: Warszawa
Wysany: 2013-07-08, 14:49   

Poruszona została istotna kwestia w przypadku Giewontu,a mianowicie zgadzam się z tym że potem będziecie musieli stać w kolejce aby wejść na szczyt,co jest bardzo uciążliwe,dlatego też jestem podobnego zdania,że można sobie go darować i pójść normalnie przez Murowaniec na Kasprowy, a alternatywna trasa gdybyście mieli siły to Przełącz Karb- ale to juz mój dodatek:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum