Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: doborze1, na, pomoc, trasy, wakacje

Trasy na wakacje! pomoc w doborze1
Autor Wiadomo
zdk 


Doczy: 17 Lip 2013
czyli 3908 dni temu

Posty: 6
Tematy: 2
Skd: Koronowo
Wysany: 2013-07-19, 07:46   Trasy na wakacje! pomoc w doborze1

Witam, jak już pisałem w innym temacie 3 sierpnia startuje na urlop do okolic Zakopanego. W tym temacie chciałbym zapoznać się z waszymi opiniami o danych szlakach, pomocy w wyborze trasy itp itd. Zebrane informacje chciałbym sobie potem wydrukować aby pomagały mi one na trasie.

Jednego dnia chciałbym się wybrać nad Morskie oko, chciałbym jednak iść taką drogą aby zobaczyć na trasie wodogrzmoty Mickiewicza oraz wodospad SIKLAWA. Z tego co czytałem wycieczkę zaczynamy normalnie na trasie Morskiego oka a potem schodzimy na jakiś inny szlak. Moje pytania czy to wszystko jest oznaczone jakieś tabliczki itp itd ?? Czy potem jest możliwość od tego wodospadu iść nad morskie oko jakimś szlakiem czy trzeba się cofać do asfaltówki ?? Start chyba z palenicy białczańskiej, tu kolejne pytanie od startu do powrotu do palenicy jaki orientacyjnie czas takiej wycieczki i poziom trudności ?? dziękuje za wszystkie opinie :) Dodam że jadę w góry po raz pierwszy w życiu :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5045 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2013-07-19, 10:07   Re: Trasy na wakacje! pomoc w doborze1

zdk napisa/a:
Start chyba z palenicy białczańskiej, tu kolejne pytanie od startu do powrotu do palenicy jaki orientacyjnie czas takiej wycieczki i poziom trudności ?? dziękuje za wszystkie opinie :) Dodam że jadę w góry po raz pierwszy w życiu :)


dobrze by było kupić sobie mape
najlepiej w skali 1:25000
w terenie wszystko jest bardzo dobrze oznakowane

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dk22 


Doczya: 11 Lip 2012
czyli 4279 dni temu

Posty: 8
Tematy: 0
Skd: Radom
Wysany: 2013-07-19, 10:57   

Trasa, którą chcesz obrać by zobaczyć Wodogrzmoty, Siklawę i Morskie Oko powinna wyglądać następująco:

Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza - Dolina Roztoki - Wielka Siklawa - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka - Kępa - Morskie Oko schr. PTTK - Dolina Rybiego Potoku - Wodogrzmoty Mickiewicza - Palenica Białczańska

Jeśli chodzi o czas przejścia wszystko zależy od Twojej kondycji, tempa jakie obierzesz, ilości postojów itp. Kwestia bardzo indywidualna. Jednak szlak nie sprawia żadnych trudności. Także jak na pierwszy pobyt w Tatrach bez problemu powinieneś sobie poradzić i trafić, bo szlak jest bardzo dobrze oznakowany. Wklejam Ci link do strony z wytłuszczoną powyższą trasą. Ogólnie bardzo polecam korzystanie z tej strony przy planowaniu wycieczek. Pokazują się najważniejsze informacje dotyczące czasu przejścia, przewyższeń, a są nawet zdjęcia ze szlaku byś wiedział jak wygląda oznakowanie:) myślę, że to w zupełności powinno rozjaśnić Ci wszystko:

LINK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zdk 


Doczy: 17 Lip 2013
czyli 3908 dni temu

Posty: 6
Tematy: 2
Skd: Koronowo
Wysany: 2013-07-19, 12:10   

dzięki wam bardzo! na pewno po przybyciu do pensjonatu pierwsze co kupimy jakąś mapę, przewodnik..dk22 właśnie taką trasę chcę obrać. Dzięki za link do przydatnej strony.

Z chęcią także wybiorę się do wąwozu Kraków i przez smoczą jamę. Co prawda tam poziom jest wyższy chyba, łańcuchy itp ? ale nie na tyle żeby sobie nie poradzić pierwszy raz, widziałem nawet video jak przechodzą tamtędy dzieci z przewodnikiem. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4448 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2013-07-19, 19:40   

Bez obaw.Drabinka i łańcuszek . Nawet dziecko da radę. Spokojnie relaksowo zrobisz Wąwóz i Smoczą Jamę w przerwach po bardziej męczących szlakach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
luna19 



Wiek: 51
Doczya: 01 Lut 2013
czyli 4073 dni temu

Posty: 101
Tematy: 2
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Lubelskie
Wysany: 2013-07-19, 21:26   

Smocza jama :) fajna , wyszlam z niej jak prosie bo latarka z tyłu komus zgasla :D a swojej nie mialam.. ale polecam

dk22 napisa/a:

Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza - Dolina Roztoki - Wielka Siklawa - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka - Kępa - Morskie Oko schr. PTTK - Dolina Rybiego Potoku - Wodogrzmoty Mickiewicza - Palenica Białczańska



identycznie wygladala moja trasa w Poniedzialek.. utrudnieniem byl nieustający deszcz ale i tak dalo rade.
jaka szkoda ze juz jutro do domu :( wielka szkoda, jestem w Zakopanem pierwszy raz ale i tak tu wróce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4497 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2013-07-24, 20:06   

Do Smoczej Jamy weźcie sobie latarki - najlepiej czołówki bo ręce zajęte na łańcuchach i ciężko trzymać ;-) A ciemno tam i ciężko bez światła wyczaić na co stawiać stopy, z resztą lubi tam być błoto, więc po ciemku można się przejechać. Nie polecam też iść tam w tenisówkach - raz widziałam taką wycieczkę, na mokrej skale i nie zazdroszczę im doświadczeń ;-) Poza tym trasa łatwiutka i rekreacyjna.

Co do drugiej trasy - znaczy Morskie Oko przez Siklawę i Dolinę pięciu Stawów. Trasa jest łatwa, ale wyruszcie wcześnie, bo skoro pierwszy raz jedziecie w góry to możecie się mocno zsapać i robić częste przystanki. Fragment szlaku przez Dolinę Roztoki, jakoś tuż przy Siklawie jest dość stromy (schodki) i potrafi zmeczyć, a potem jeszcze jedno ciut większe podejście i jedno dość długie zejście przed Wami.
Jeśli macie dobrą kondycję to nie ma problemów, ale jeśli wychodzicie na 5 piętro z zadyszką to pomyśl, że do przejścia na całej takiej trasie (biorąc pod uwagę zsumowaną ilość podejść) po przeliczeniu wypada statystycznie jakieś 5900 schodów pod górę (a załóżmy, że na piętro przypada tych schodów 15-17) :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Apartamenty 


Doczy: 04 Cze 2013
czyli 3951 dni temu

Posty: 96
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-07-29, 10:24   

Tutaj mogę się zgodzić,a warto wyjść wcześniej ponieważ nie będzie po prostu tak dużych tłumów, to bardzo popularny szlak,równie piękny i widokowy wiec polecam. Co do oznaczeń- nie ma się czego obawiać,szlaki są dobrze oznakowane,nie sposób się zgubić no ale na wszelki wypadek zawsze obowiązkiem jest posiadanie mapy,nie zapomnijcie o tym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum