Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: nocowanie, schroniskach

Nocowanie w schroniskach?
Autor Wiadomo
Dorotea 


Zaproszone osoby: 28
Wiek: 36
Doczya: 08 Kwi 2010
czyli 5132 dni temu

Posty: 220
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Wejherowo
Wysany: 2010-06-13, 11:38   

Ja osobiście nie nocowałam, ale uważam, że to super sprawa. Kuzynka sobie zachwalała i do tego ceny bardzo atrakcyjne:-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
speedy 



Wiek: 37
Doczy: 19 Cze 2010
czyli 5059 dni temu

Posty: 338
Tematy: 4
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Morąg
Wysany: 2010-06-19, 21:46   

planuje, ale nie w tym roku, chyba ze będzie to konieczne ;]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-06-29, 15:10   

nie nocowałam jeszcze w schronisku w Tatrach, ale miałam okazję kilka lat temu nocować w schronisku na Stecówce w Beskidzie Śląskim - wspominam to bardzo miło nawet pomimo obżyganego parapetu - nie sprzątają tam chyba za często :-/ ale za to poranne śniadanko było boskie :-)

 
 
fafalus 



Wiek: 43
Doczy: 06 Lip 2010
czyli 5042 dni temu

Posty: 50
Tematy: 0
Skd: Poznań
Wysany: 2010-07-06, 21:51   

wybieram się niedługo do zakopanego na weekend i chce się poradzic stałych bywalców co polecacie schronisko czy moze jakis pensjonat? bo w hotelu raczej uroku zycia gorala nie zaznam:P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5073 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2010-07-06, 23:57   

emu27 napisa/a:
nocowanie w schroniskach to bardzo fajna sprawa............Polecam na wypady we dwoje :-)

tak zwłaszcza w salach wieloosobowych :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martiana 



Wiek: 36
Doczya: 22 Lut 2010
czyli 5176 dni temu

Posty: 299
Tematy: 8
Otrzyma 7 piw(a)
Skd: Murzasichle
Wysany: 2010-07-07, 13:07   

W schronisku życia górala też nie poznasz :P Poznasz za to dużo ludzi. Pensjonaty to już "integracja" z gospodarzami ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szpila 


Wiek: 55
Doczy: 11 Lip 2010
czyli 5038 dni temu

Posty: 118
Tematy: 1
Otrzyma 7 piw(a)
Skd: Gdańsk
Wysany: 2010-07-16, 10:03   

Powiem krótko-nocowałem kilkakrotnie w schroniskach w Polsce i powiem ze jest super...Klimat zaczyna sie dopier wieczorem jak wszyscy wrócą z gór! Opowiadania,przeżycia i zapoznawanie sie.Dodam ze na luksus i wygode to nie ma co liczyć...Najważniejsza rzecza jaka jest to to ze Wszyscy sa życzliwi i uprzejmi do siebie...Z racji tego ze podróżuje samotnie po górach,to będąc ostatnio w czerwcu na Morskim Oku gdzie pogoda była fatalna-postanowiliśmy wspólnie z kompanem z pokoju,ze wchodzimy na Wrota Chałubińskiego.Przy wspólnym wsparciu i asekuracji udało nam sie...Dodam jeszcze ze sam bym miał duze problemy z wejściem,gdyż w czerwcu panowały warunki naprawde czysto zimowe i nawet lodowe(gdyż ciężko chodziło sie w rakach po lodzie).Nawet przy schodzeniu był mały upadek-to było mała zaprawa przed wejściem na Rysy następnego dnia...Polecam bardzo Schronisko na Morskim Oku-można spotkać często Weteranów Taterników i posłuchać miłych wspomnień z ich życia....Trzeba tylko pamiętać ze,rezerwować trzeba zduzym wyprzedzeniem....Pozdrawiam Was... :-> :-> :->
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
szpila 


Wiek: 55
Doczy: 11 Lip 2010
czyli 5038 dni temu

Posty: 118
Tematy: 1
Otrzyma 7 piw(a)
Skd: Gdańsk
Wysany: 2010-07-16, 16:01   

Zawsze w schronisku jest w rezerwie jakieś miejsca...Jeśli nie w pokojach,to w takich miejscach by mogło sie walnąć na materacu.Co do płacenia można sie dogadać-tam są ludzie co maja serca i można zrobić zrzutke ipo krzyku jest.Myśle ze Schronisko tez by poszło na reke...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5073 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2010-07-17, 13:13   

nowicjuszka napisa/a:
a ja mam takie pytanie, dziś z mamą się zastanawiałyśmy....
I co wtedy jak ktoś nie ma ze sobą pieniędzy i nie ma jak zapłacić :?:


to się nie ma co zastanawiać, powiedz mamie że nawet na jednodniowe wycieczki w góry należy zabrać pieniądze (ew. karte kredytową), apteczke, latarke i okrycia przeciwdeszczowe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kolaszek 


Wiek: 31
Doczy: 18 Lip 2010
czyli 5030 dni temu

Posty: 88
Tematy: 3
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Radomsko/Wrocław
Wysany: 2010-07-18, 21:55   

Ale może się zdarzyć choćby to, że zgubi portfel, czego nikomu nie zycze ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5053 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2011-01-06, 21:02   

kolaszek napisa/a:
Ale może się zdarzyć choćby to, że zgubi portfel, czego nikomu nie zycze ;)

Zawsze jest jednak wyjście, kiedyś w prywatnym schronisku w Beskidach znajomi studenci przenocowali w zamian za narąbanie drewna na opał :-)
Z drugiej zaś strony często zdarzają się przypadki "naciągactwa" przez turystów, którzy nie załapali się na rezerwację, więc próbują kombinować.
Powiem tak, że mnie osobiście, ani moim znajomym nie znany jest przypadek odmówienia noclegu w górach, nawet w Murowańcu, który ze względów higienicznych zrezygnował z udostępniania podłogi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4948 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2011-01-07, 08:29   

a mi właśnie jest znany taki przypadek.
Czy schronisko może odmówić przyjęcia kogokolwiek, kto schodzi z gór, jest zmęczony i wie ze nie da rady iść dalej?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
szpila 


Wiek: 55
Doczy: 11 Lip 2010
czyli 5038 dni temu

Posty: 118
Tematy: 1
Otrzyma 7 piw(a)
Skd: Gdańsk
Wysany: 2011-01-07, 12:13   

Witam Was....W czasach jak schroniska podlegały PTTK to w regulaminie pisało,ze każdemu turyście schronisko zapewni miejce-chocby w świetlicy na materacu!!! Ale jak schroniska przeszły w ręce prywatne,to jak sie im widzi...Ja powiem krótko-zawsze ze sobą zabieram mały górski namiot,karimate i śpiwór-tak wiec jestem przygotowany w razie niemca! Narazie póki co to nie spotkało mnie coś takiego,gdyż przed wyprawą kilku dniową staram sie rezerwować sobie miejsca w schroniskach...Pozdrawiam Was :):):):):)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5053 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2011-01-07, 13:25   

szpila napisa/a:
Witam Was....W czasach jak schroniska podlegały PTTK to w regulaminie pisało,ze każdemu turyście schronisko zapewni miejce-chocby w świetlicy na materacu!!! Ale jak schroniska przeszły w ręce prywatne,to jak sie im widzi..

Kolego jako mój niemalże rówieśnik pamiętasz zapewne czasy, kiedy schroniska nie były tak oblegane jak dziś, a jako placówki jako obiekty PTTK-owskie były dotowane z budżetówki. Ech, to były czasy ;-) Dziś są to nadal obiekty podlegające PTTK, jednakże przekazane w użytkowanie podmiotom fizycznym na zasadach ajencji.
Zasady funkcjonowania schronisk również nie uległy zmianie, gdyż nadal obowiązuje niemalże identyczny regulamin schronisk, w którym pkt. 6 brzmi następująco:
6. Turyście, który nie ma możliwości bezpiecznego dotarcia do innego schroniska, stacji kolejowej, miejscowości a także ze względu na zjawiska atmosferyczne, itp. schronisko obowiązane jest udzielić schronienia i jednego noclegu - nawet jeżeli wszystkie miejsca noclegowe są zajęte. Udzielenie noclegu w warunkach zastępczych upoważnia do pobrania opłaty nie przekraczającej ceny najtańszego noclegu w schronisku. Noclegu zastępczego udziela się wyłącznie wtedy, gdy brak jest miejsca w salach noclegowych.

Tak czy inaczej w przypadku jakichkolwiek uwag dot. działalności placówek PTTK, skargi należy składać na adres:
Zarząd Główny PTTK
00-075 Warszawa, ul. Senatorska 11
tel. (centrala) 022 826-22-51; tel. (sekretariat) 022 826-57-35, 022 826-01-56; fax 022 826-25-05
e-mail: poczta@pttk.pl
http://www.pttk.pl

Osobiście spotkałem się bezpośrednio lub pośrednio z przypadkami samowoli ze strony ajentów w schroniskach od pobierania bajońskich opłat za wrzątek do spraw noclegowych włącznie. W takich przypadkach należy sporządzić na miejscu protokół ze zdarzenia zebrać oświadczenia osób zameldowanych w tym dniu w schronisku i złożyć skargę. Co ważne należy to robić na oczach obsługi, która chcąc uniknąć skargi w 99% spuści z tonu, bo groziłoby to zerwaniem umowy z PTTK ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PIWO
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-05-14, 14:52   

W tym roki pierwszy raz będę spał w schronisku już nie mogę się doczekać . Najbardziej przerażają mnie ceny żywności . Jadę na kilka dni więc wszystkiego przytargać z marketu się nie da :-|
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum