Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: czym, kierujecie, sie, szlak, wybierajac

Czym kierujecie się wybierając szlak?
Autor Wiadomo
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4920 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2011-06-26, 10:01   

ja sprawdzam pogodę, długość trasy i czy bardzo męcząca, bo wolę nie pójść wcale niż przecenić własne możliwości

i czasem wybieram taką trasę, która pozwoli mi zobaczyć z "bliska" coś na co aktualnie "zachorowałam"....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Magda 


Wiek: 47
Doczya: 07 Lip 2010
czyli 5014 dni temu

Posty: 456
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: wielkopolska
Wysany: 2011-06-26, 11:05   

A u mnie wygląda to troszkę inaczej :-) na kilka dni przed wyjazdem mój małzonek siada w domu w otoczeniu map i planuje, następnie przedstawia mi swoje propozycje i omawiamy je razem.Zawsze przy planowaniu biorę pod uwagę swoje możliwości i córki, o czym niekiedy moja połowa zapomina :-) Oczywiście planując bierzemy pod uwagę warunki pogodowe, długośc trasy i czas przejścia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aleksandraphl
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-06-26, 11:23   

Ja juz mam taki charakter ze wszystko musze miec zaplanowane. Wiec siadam z mapa, przewodnikiem i ukladam trasy. Potem jeszcze szukam paru tras rezerwowych, na zla pogode, deszcz. Staram sie zawsze o to zeby trasa byla ladna widokowo ale tez bez wielkich stromizn i przeszkod dla kogos z lekiem wysokosci.
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4685 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2011-06-29, 13:25   

U mnie wybór szlaku zawsze jest zaplanowany od początku do końca. Plany zepsuć może jedynie pogoda,która wiadomo jaka jest w górach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PIWO
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-01-06, 18:39   

Kiedyś jak byłem młodszy to kierowałem się przede wszystkim widokami .
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 54
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4809 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2012-01-09, 09:04   

jak mam chęć gdzieś iść to jedyne ograniczenie to miejsce zaparkowania auta :mrgreen: ale np. parkuję auto w kuźnicach a potem jadę busikiem do kościeliskiej i lecę przez czerwone wierchy do kasprowego. jedyny ból że raczej trzeba dojść żeby ne zostać bez transportu. :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Ewyo 



Wiek: 39
Doczya: 03 Sie 2010
czyli 4987 dni temu

Posty: 674
Tematy: 8
Otrzyma 17 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2012-01-09, 19:45   

Ja dodam, że biorę pod uwagę jeszcze który to mój dzień pobytu - bo pierwsze dwa dni są na "rozchodzenie", kolejne na "oswojenie z wysokością"...a potem hulaj dusza ;-) oczywiście zawsze najpierw przechodzę trasę "palcem po mapie", żeby wiedzieć, co, jak, gdzie, kiedy +czytam opisy na różnych stronach i opinie ludzi. Oczywiście przed wyjściem sprawdzam też pogodę (już raz zawracałam w gradobiciu - ale na szczęście było dość nisko)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 54
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4809 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2012-01-12, 19:03   

wiadomo że zawsze trzeba mieć baczenie na okoliczności. ja dwa razy zawracałem. raz bo brakło nam sił żeby atakować ciemniaka od miętusiego przysłopu a drugi szliśmy na rysy od słowackiej strony i koło chaty zawróciliśmy z powodu warunków. śnieg na szlaku i zero widoczności więc stwierdziliśmy że nie będziemy ryzykować poślizgu, bez możliwości napawania się widokami :mrgreen: ale na doświadczenie pracuje się latami i ilością wyjść. nie da się go zdobyć na sucho przed kompem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4497 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-01-13, 03:40   

My z mężem kierujemy się głównie widokami i trudnością szlaku (na razie wybieramy te łatwiejsze) :-) Pierwszy dzień na rozchodzenie się, drugi-trzeci poważniejsze wędrówki, czwarty powrót do domu albo odpoczynek dla nóg na czymś krótkim, względnie płaskim, ale przyjemnym (jeszcze nie ta kondycja żeby chodzić po górach przez cały tydzień, ale z czasem się wypracuje ;-) ).

A planowanie wyprawy wygląda mniej więcej tak - ja mam listę miejsc które chce zobaczyć/do których chcę dojść, a mąż przed wyjazdem wybiera z niej jakieś miejsca, dorzuca swoje, bierze mapę, przewodnik i planuje nam wyprawę :-) Zwykle wytycza jakiś 'podstawowy cel' i miejsca o które zahaczymy przy okazji, opracowuje też gdzie ewentualnie możemy pójść dalej i decyzja zapada już na miejscu, w zależności od naszych sił, godziny i pogody :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4685 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-02-07, 10:10   

Ja etap planowania tras na podstawie widoków mam już za sobą. Teraz chce odkrywać to co nieznane,zdobywać nowe szczyty. A nie ukrywajmy: niemal wszędzie w Tatrach spotkamy cudne widoki,o to nie należy się martwić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wasio 



Wiek: 38
Doczy: 23 Lip 2014
czyli 3537 dni temu

Posty: 114
Tematy: 14
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Lublin
Wysany: 2016-09-21, 22:48   

Stella napisa/a:
My z mężem kierujemy się głównie widokami i trudnością szlaku (na razie wybieramy te łatwiejsze) :-) Pierwszy dzień na rozchodzenie się, drugi-trzeci poważniejsze wędrówki, czwarty powrót do domu albo odpoczynek dla nóg na czymś krótkim, względnie płaskim, ale przyjemnym (jeszcze nie ta kondycja żeby chodzić po górach przez cały tydzień, ale z czasem się wypracuje ;-) ).

A planowanie wyprawy wygląda mniej więcej tak - ja mam listę miejsc które chce zobaczyć/do których chcę dojść, a mąż przed wyjazdem wybiera z niej jakieś miejsca, dorzuca swoje, bierze mapę, przewodnik i planuje nam wyprawę :-) Zwykle wytycza jakiś 'podstawowy cel' i miejsca o które zahaczymy przy okazji, opracowuje też gdzie ewentualnie możemy pójść dalej i decyzja zapada już na miejscu, w zależności od naszych sił, godziny i pogody :-)

U mnie wygląda to dokładnie tak samo. Założyłem sobie, że chcę przejść każdy możliwy szlak, więc staram się tak kombinować, żeby za każdym razem pójść inaczej. No i nie ukrywam, że czytam przewodnik pana Nyki i wybieram szlak gdzie łatwiej wejść tzn. od łatwiejszej strony.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gabi198 


Doczya: 29 Wrz 2016
czyli 2738 dni temu

Posty: 1
Tematy: 0
Skd: Wrocław
Wysany: 2016-09-29, 14:00   

:roll: :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Krzyś 


Doczya: 17 Cze 2012
czyli 4302 dni temu

Posty: 100
Tematy: 12
Otrzyma 23 piw(a)
Skd: Białystok
Wysany: 2016-09-29, 19:06   

gabi198 napisa/a:
:roll: :roll:


Czy chcesz przez to powiedzieć, że nie wiesz czym się kierujesz wybierając szlak bo nigdy nie byłaś w Tatrach?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
czarna269 



Wiek: 43
Doczya: 26 Lip 2012
czyli 4264 dni temu

Posty: 37
Tematy: 1
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2016-09-30, 11:32   

ja sie kieruję rozumem...polecam !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 2 piw(a):
jabol, ElStefano
proIza 


Doczya: 13 Gru 2016
czyli 2663 dni temu

Posty: 3
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Warszawa
Wysany: 2018-02-19, 14:50   

przede wszystkim długością trasy, bo zależy ile mam czasu, żeby poświecić go na przejście trasy. Wiadomo, że trzeba tez zwrócić uwagę na pogodę, bo w górach to bardzo ważny czynnik determinujący o wyjściu na szlak.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
jabol
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum