Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: Brak tagw.

Traktowanie pracowników w pensjonatach
Autor Wiadomo
życzliwa 


Doczya: 26 Lip 2011
czyli 4629 dni temu

Posty: 1
Tematy: 1
Skd: polska
Wysany: 2011-07-26, 19:07   

hej wszystkim...podziele się z Wami tym co mnie ostatnio spotkało..
Turyści jeżdżą do zakopanego podziwiają widoki cieszą się z komfortu pokoi jakie co roku przygotowuje się dla gości..właściciele pensjonatów domów wczasowych hoteli itp. starają się jak najlepiej wypaść i jak najwięcej zarobić na gościach. Lecz nigdy nie zauważyłam na forum, opisów typu jak owi właściciele wykorzystują pracowników..za marne grosze (najczesciej to stawka 1200zł za 30 dni pracy po 12h lub wiecej)..i wiem to z doświadczenia niestety..
wracając do sedna sprawy, w akcie desperacji ostatnio znów szukałam pracy w pensjonacie, znalazłam ją w murzasihlu w jednym z domów wczasowych a-k-g. I z przykrością przyznaję że nie wiem na jakiej podstawie właścicielka pomiata ludźmi którzy dla niej pracują!!!to że ktoś ma więcej pieniedzy od innych nie znaczy że moze go poniżać do woli...tak się nie robi..mam nadzieje że dopadnie ją ręka Boska...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZakoPany 



Wiek: 30
Doczy: 18 Lip 2011
czyli 4638 dni temu

Posty: 33
Tematy: 0
Skd: z TATR
Wysany: 2011-07-26, 21:46   

Ja też w tym roku dorabiałem w pensjonacie we ferie zimowe. Musiałem już być od 5 rano. Węgla nanieść i dokładać do pieca na przemian ze śmieciami, Śnieg kilka razy dziennie odmiatać. I siedziałem do późnego wieczora, a po południu śmieci segregowałem, bo niektóre właściciel kazał wyrzucać bo się nie nadawały do palenia, no i maglowałem. Praca okropno i właściciel zapłacił mi tylko 1000 zł za 4 tygodnie Moja znajoma mówiła że on tak po prostu płaci. Podobno dziewczyny mają gorzej, bo się do nich nawet dobiera. Dlatego w te wakacje już nie pracuje nigdzie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5045 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2011-07-26, 21:56   

[quote="Zak]Podobno dziewczyny mają gorzej, bo się do nich nawet dobiera.[/quote]
to już jest skandal - jedyne wyjście policja i prokurator
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
speedy 



Wiek: 37
Doczy: 19 Cze 2010
czyli 5031 dni temu

Posty: 338
Tematy: 4
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Morąg
Wysany: 2011-07-27, 09:08   

Takim to tylko obcinać .. :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 54
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4809 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-07-27, 11:18   

prawda niestety jest gorzka i wygląda mniej więcej tak. jeśli ktoś godzi się na pracę za 1000-czy 1200 złotych to normalne że pracodawca nie zapłaci więcej niż musi. z drugiej czasem można za tyle przyjąć pokazać jak się jest cennym pracownikiem i poprosić o podwyżkę. jeśli chodzi o pomiatanie to nikt do tego nie ma prawa. ja dwa razy odchodziłem z pracy w trybie natychmiastowym bo taka sytuacja miała miejsce. i dwa razy to pracodawcy mieli problem. jednakże może wyda wam się to śmieszne ale mimo że jestem niby "tylko" kierowcą to jestem fachowcem w swojej branży z dość wysokimi kwalifikacjami i doświadczeniem. gdyby przyszlo mi w tej chwili zmienić pracę to w ciągu dwóch - trzech dni jestem w stanie ją znaleźć i to nie za 1000 złotych. dlaczego ??? bo w czasie trwania mojego stażu nieustannie podnoszę kwalifikacje i inwestuję w swoje możliwości. nadmienię że w firmie w której obecnie pracuję mam najwyższe wynagrodzenie i nie boję się redukcji.

[ Dodano: 2011-07-27, 12:22 ]
a jeśli chodzi o personel hotelowy to swojego czasu dość często pomieszkiwałem w hotelach i powiem że kelnera z prawdziwego zdarzenia po którym było widać że to fachowiec spotkałem dwa razy. w hotelu " u Michalika" w pszczynie i w hotelu "u Kroczka" w rzeszowie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 54
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4809 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-07-27, 13:21   

no niestety ale to wymaga czasu. jeśli pracodawca dojdzie do wniosku że lepiej dac trochę więcej kasy a mieć fachowca a z drugiej ludzie zaczną się cenić i kształcić oraz traktować pracę inaczej niż zło konieczne to dojdziemy do takiego punktu- godziwa płaca za dobrą pracę
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
akm990 



Wiek: 44
Doczy: 21 Sie 2010
czyli 4968 dni temu

Posty: 514
Tematy: 14
Otrzyma 11 piw(a)
Skd: zakopane /dublin
Wysany: 2011-07-27, 14:54   

ja tam wiem , że w wielu prywatnych pensjonatach na sezon , lub dłużnej pracuje sporo przyjezdnych , tak samu na Krupówkach w sklepach szczególnie markowych , a miejscowi to omijają , bo stawki są niskie , ale jak widać tym co pracują się opłaca
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PawełM
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-07-27, 16:39   

Prawa rynku. Do czasu aż będzie to możliwe czyli do czasu kiedy będą chętni na taką pracę, to pracodawcy będą tak płacić. A jak płacą tak samo traktują ludzi.

Borsuk6x9 bardzo dobrze napisał. Najważniejsze są kwalifikacja i doświadczenie. Pracodawca któremu zależy na najwyższej jakości będzie szukał najlepszych pracowników, a ci kosztują i cenią się.

Po wizycie w Karcmie po Zbóju stwierdziłem, że muszę zweryfikować swoje podejście do pracy. Kelnerki zaiwaniały jak małe samolociki i do tego nie opuszczała ich pogoda ducha. I nie chodzi mi tylko o uśmiech w kontaktach z klientem ale i w stosunkach pomiędzy sobą. Miałem wrażenie, że one tam się świetnie bawią, a tak naprawdę ciężko pracowały.
 
 
wyspiarz 


Doczy: 10 Cze 2010
czyli 5041 dni temu

Posty: 43
Tematy: 2
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: wyspa wolin
Wysany: 2011-07-27, 18:10   

No, Ja byłem w Hateli Rzemieślnik, to wiem,że pracowali tam w kuchni ludzie z okolic Zakopanego,
Ale wiadomo że w Hotelach i w karczmach pracują przyjezdni bo zakoipiańczycy mają własne biznesy ;) to tak półżartem pół serio.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
martiana 



Wiek: 36
Doczya: 22 Lut 2010
czyli 5148 dni temu

Posty: 299
Tematy: 8
Otrzyma 7 piw(a)
Skd: Murzasichle
Wysany: 2011-07-27, 20:59   

PawełM napisa/a:

Po wizycie w Karcmie po Zbóju stwierdziłem, że muszę zweryfikować swoje podejście do pracy. Kelnerki zaiwaniały jak małe samolociki i do tego nie opuszczała ich pogoda ducha. I nie chodzi mi tylko o uśmiech w kontaktach z klientem ale i w stosunkach pomiędzy sobą. Miałem wrażenie, że one tam się świetnie bawią, a tak naprawdę ciężko pracowały.


Wszystko zależy od tego z kim się pracuje, poza tym praca z ludźmi potrafi dostarczyć ubawu po pachy (nerwów też).

Co do cen..., najczęściej te po 20 zł to miejsca, gdzie właściciele sprzątają własnymi rękoma, co najwyżej czasem do pomocy w kuchni kogoś najmą (i to najczęściej sąsiedztwo).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZakoPany 



Wiek: 30
Doczy: 18 Lip 2011
czyli 4638 dni temu

Posty: 33
Tematy: 0
Skd: z TATR
Wysany: 2011-07-28, 05:46   

PawełM napisa/a:

Po wizycie w Karcmie po Zbóju stwierdziłem, że muszę zweryfikować swoje podejście do pracy. Kelnerki zaiwaniały jak małe samolociki i do tego nie opuszczała ich pogoda ducha. I nie chodzi mi tylko o uśmiech w kontaktach z klientem ale i w stosunkach pomiędzy sobą. Miałem wrażenie, że one tam się świetnie bawią, a tak naprawdę ciężko pracowały.


Po prostu mobing nic dodać nic ująć
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 54
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4809 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-07-28, 05:53   

mobbing :shock: ?????
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
akm990 



Wiek: 44
Doczy: 21 Sie 2010
czyli 4968 dni temu

Posty: 514
Tematy: 14
Otrzyma 11 piw(a)
Skd: zakopane /dublin
Wysany: 2011-07-28, 14:27   

wyspiarz napisa/a:
No, Ja byłem w Hateli Rzemieślnik, to wiem,że pracowali tam w kuchni ludzie z okolic Zakopanego,
Ale wiadomo że w Hotelach i w karczmach pracują przyjezdni bo zakoipiańczycy mają własne biznesy ;) to tak półżartem pół serio.

może i tak , ale sporo praktykantów z zakopanego robi w takich miejscach szczególnie z zawodówek w Zakopanem i z "hotelarza"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-07-28, 14:35   

PawełM napisa/a:

Po wizycie w Karcmie po Zbóju stwierdziłem, że muszę zweryfikować swoje podejście do pracy. Kelnerki zaiwaniały jak małe samolociki i do tego nie opuszczała ich pogoda ducha. I nie chodzi mi tylko o uśmiech w kontaktach z klientem ale i w stosunkach pomiędzy sobą. Miałem wrażenie, że one tam się świetnie bawią, a tak naprawdę ciężko pracowały.


W tej karczmie zawsze można zobaczyć uśmiechnięte, sympatyczne i zadowolone z życia kelnerki. Panuje tam bardzo przytulna atmosfera i widać, że te dziewczyny nie mają na co narzekać jeśli chodzi o pracę. Chociaż mogę się mylić, nigdy nic nie wiadomo.
 
 
akm990 



Wiek: 44
Doczy: 21 Sie 2010
czyli 4968 dni temu

Posty: 514
Tematy: 14
Otrzyma 11 piw(a)
Skd: zakopane /dublin
Wysany: 2011-07-28, 15:00   

a tak jeszcze w temacie restauracji na Krupówkach to większość należy do 3 większych spółek/korporacji/przedsiębiorstw , plus kilka prywatnych i ogólnopolskich typu KFC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum